BUĎTE AKO BOLLYWOODSKA HVIEZDA – OLEJUJTE SI VLASY

Olejovanie vlasov je veľmi populárnou metódou starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy. Trend k nám pricestoval z Blízkeho východu. Arabské a indické ženy si na svoje vlasy nanášajú oleje, aby boli dlhšie krásne a zdravé. Mnoho vlasových nadšencov už olejovú kúru na vlasy pozná a vždy odporúča. Táto kúra pomohla mnohým ľudom vyriešiť svoj problém rozštiepených končekov, podráždenej pokožky hlavy, lupín a poškodených prameňov. Ak by ste aj vy chceli, aby vaše vlasy vyzerali nádherne, ihneď vyskúšajte túto metódu.

hair-oil-options

Čo je olejovanie vlasov?

Olejovanie vlasov sa týka nanášania oleja po celej dĺžke vlasov, na pokožku hlavy alebo len na končeky. Kde a ako olej nanášať je na vás. Kúra sa odporúča každému, bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Zregeneruje suché, slabé, krehké a poškodené vlasy. Vďaka takejto starostlivosti sa vaše pramene stanú lesklými, zdravými, ľahko rozčesateľnými, odolnými voči poškodeniu. Kožné bunky pokožky hlavy budú lepšie zásobené kyslíkom, mazové žľazy sa znormalizujú a vlasové cibuľky zosilnejú.

Ako sa môžete pripraviť na olejovanie vlasov?

Aby kúra poskytla žiadané výsledky umyte si vlasy, aby ste ich očistili od nadmerného séba, špiny a zbytkov po prípravkoch. Tiež sa tým zbavíte silikónov, parafínu a iných produktov, ktoré zanechávajú na vlasoch hrubú a mastnú vrstvu. Šampón s SLS rozrieďte vodou a po ukončení olejovej kúry na vlasy na nich naneste masku alebo hydratačný kondicionér.

Aký olej použiť na olejovanie vlasov?

Voľba oleja závisí od pórovitosti vlasov, úrovne poškodenia a typu pokožky hlavy. Začnite s olejmi, ktoré máte v kuchyni. Skvelý je slnečnicový, olivový alebo hroznový olej. V drogériách alebo na internete je množstvo kozmetických olejov. Tieto produkty sa rovnajú profesionálnej starostlivosti o vlasy. Vyberte si z olejov ako: kukuričný, kokosový, ľanový, argánový, tamanu, mandľový, jojobový, avokádový, makadamiový. Nezabudnite, že o pokožku hlavy a končeky vlasov sa môžete starať pomocou úplne iných prípravkov. Prečo? Časti vlasov môžu mať rozdielnu pórovitosť a úroveň poškodenia.

Ako často by ste mali vykonávať olejovanie vlasov?

Ak máte poškodené vlasy, olejujte ich dosť často. Avšak stačí raz do týždňa. Majte vždy na pamäti, že časté olejovanie vlasov si vyžaduje rovnako časté umývanie vlasov. Použitím olejov s vysoko čistiacimi účinkami odstraňujete ochrannú vrstvu čím spôsobujete nadmerné vylučovanie séba. Rovnako dôležitý je čas venovaný pôsobeniu oleja na vlasy. Kúra vám poskytne uspokojivé výsledky vtedy, ak ju zmyjete až po niekoľkých hodinách. Predsa len ešte lepšie výsledky získate, keď ponecháte olej na vlasoch cez noc. A koľko oleja by ste mali aplikovať na vlasy? To záleží na ich dĺžke a hustote. Niekto potrebuje len dve kvapky, pričom niekto – dve lyžice.

Metódy olejovania vlasov. Ktoré už poznáte?

Existuje množstvo metód olejovania vlasov. Najpopulárnejšími sú: suchá, mokrá, sprej, s kondicionérom, so sérom v spreji a olejovanie vlasov v miske. Olejová kúra suchých vlasov je založená na aplikovaní oleja na suché a ešte neumyté vlasy. Bohužiaľ, sébum, znečistenie a pozostatky prípravkov môžu zamedziť prístupu výživných ingrediencii do vnútorných štruktúr vlasov. Práve preto by ste mali vyskúšať olejovú kúru mokrých vlasov. Namočte si pramene, a potom na nich naneste olej. Asi po hodine ich umyte so šampónom a teplou vodou.

Namiesto vody použite sprej na vlasy. Dokonca aj taký, ktorý si môžete urobiť doma. Do spreja z drogérie môžete pridať dodatočné hydratujúce ingrediencie, ako kyselina hyalurónová, proteín alebo aloe. Na čom sa zakladá ďalšia metóda? Olejová kúra na vlasy s kondicionérom sa týka skombinovania oleja s ďalším prípravkom na starostlivosť. Vyberte si kondicionér bez silikónov, parafínu a iných nepriaznivých látok. Na vlhké vlasy naneste kondicionér, potom olej. Asi po hodine si umyte a vysušte vlasy.

Asi tou najlepšou metódou olejovania vlasov je vlastnoručne vyrobená kozmetika. Zmiešajte olej, konidicionér/masku na vlasy a vodu (namiesto nej môžete použiť šťavu z aloe). Nalejte to do fľaštičky z rozprašovačom, potom podľa potrieb použite. Posledná metóda sa týka ponorenia vlasov do misky s vodou a olejom. Mokré pramene si zabaľte do uteráka a po hodine alebo dvoch ich dôkladne umyte.